O nas

DNAbeautyControl jest marką Grupy Novogenia, pod którego kierownictwem opracowywane i produkowane są produkty. Zakres usług DNAbeautyControl obejmuje analizy genetyczne (wykonywane w laboratorium Novogenia GmbH www.novogenia.com), spersonalizowane suplementy diety (produkowane przez Genome Plus GmbH www.genomeplus.online) oraz spersonalizowane kosmetyki (produkowane przez Genome Plus GmbH www.genomeplus. online).

Novogenia GmbH została założona przez dr Daniela Wallerstorfera w 2009 roku w Austrii i otrzymała w tym samym roku licencję na medyczne testy genetyczne od Federalnego Ministerstwa Zdrowia.

W tym samym czasie, została założona w Niemczech pod kontrolą Novogenia GmbH - Plus DNA Centrum Genetyki Człowieka UG (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Novogenia i DNA plus początkowo oferowały jedynie testy genetyczne związane z opiekę zdrowotną, ale rozszerzyły swoją ofertę o badania genetyczne stylu życia w dziedzinie Nutrigenetics i kontroli wagi. Novogenia również rozwijała się przez lata w dziedzinie badań przesiewowych noworodków w Europie.

W 2011 r. Novogenia GmbH utworzyła sieć laboratoriów Novogenia. W krótkim czasie do tej sieci dodano ponad 100 medycznych laboratoriów genetycznych z ofertą ponad 3000 różnych medycznych testów genetycznych.

W 2012 r. Novogenia GmbH przejęła światowego pioniera w dziedzinie prewencyjnej diagnostyki genetycznej, GENOSENSE Diagnostics GmbH, z ponad 11-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie

W 2013 r. Novogenia ponownie przygotowała się do rozszerzenia swojego portfolio o nowe obszary działalności, takie jak suplementy diety oparte na danych genetycznych. Ten projekt został uruchomiony w 2014 roku.

Genome Plus została założona w 2014 roku jako wydzielenie grupy Novogenia. Genome Plus to niezależna firma, która korzysta z wieloletniego doświadczenia i innowacyjnej historii produktów firmy Novogenia i łączy tę wiedzę z klientami. Produkty Genome Plus są rozwiązaniem dla suplementów diety opartych na testach genetycznych.

Te dobrze znane i innowacyjne produkty i usługi zostały dostosowane do wymogów międzynarodowych. Dzięki temu Genome Plus oferuje swoim klientom sprawdzone produkty i usługi najwyższej jakości.

Produkty opracowywane są pod nadzorem dr. Daniela Wallerstorfera Bsc (biologa molekularnego i biotechnologia). Michael Huttegger MIB jest odpowiedzialny za produkcję spersonalizowanych suplementów diety, a spersonalizowane kosmetyki są zarządzane przez wykwalifikowanego inżyniera Maria Wallerstorfer.